Gminna Biblioteka Publiczna

Biblioteka

Gminna Biblioteka Publiczna w Kruszynie
ul. Kmicica 5, 42-282 Kruszyna
tel. + 48 34  320-20-03, wew. 47

Filia GBP w Widzowie
ul. Żwirki i Wigury 125, 42-281 Widzów

e-mail: gbp@kruszyna.pl
FB: Biblioteka Kruszyna


 

Święto Dziecka

Nie zapominajmy, że Dzień Dziecka to święto wszystkich nas – małych i dużych dzieci. Dzieci bawiących się, uczących, pracujących, a także tych na emeryturze. W tym dniu bowiem wszyscy jesteśmy dziećmi.

I to był zasadniczy punkt wyjścia do zorganizowania przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Kruszynie Święta Dziecka, które z racji gabarytowo małego pomieszczenia biblioteki, obchodziliśmy gościnnie w Szkole Podstawowej w Kruszynie. Drugi zamysł organizatorów był taki, by w przeróżnych zabawach, które zaproponowane zostały uczestnikom imprezy przewijał się temat książki, biblioteki, czytania. Natomiast finałem było stworzenie Wielkiej Księgi Czytelników, wypełnionej pamiątkowymi wpisami. Niektóre z nich prezentujemy na dołączonych zdjęciach.

Program imprezy został ułożony i zaprezentowany przez firmę „Baloon Animacje” Magdaleny Wolskiej. Jak bardzo zabawy, gry, konkursy, żarty i twórcze działania przypadły dzieciakom do gustu świadczą roześmiane i zadowolone buzie, których czasami nie sposób było rozpoznać pod warstwą nałożonych farb, które miały na twarzach przedstawiać przeróżne postaci z bajek, filmów i książek. W malowaniu buziek oraz prowadzeniu innych gier i zabaw pomagali asystenci pań animatorek, czyli młodzież ze szkoły z Kruszyny, dla której na pewno był to też całkiem wyjątkowy dzień.

Na rozgrzewkę przygotowano zabawę z kolorową chustą, potem przyszła pora na gry, m.in. w najszybsze pomalowanie postaci z bajek i lektur, następnie budowano bramę do świata wyobraźni ze słomek konstrukcyjnych i właśnie tu okazała się nieodzowna pomoc dorosłych, rodziców i dziadków. Próbowano biec z książką na głowie, a wielką frajdę dzieciom sprawiło tworzenie tęczowych baniek mydlanych, w których można było się schować. Pod koniec imprezy każdy mógł otrzymać balon, wcześniej skręcony tak, by stał się wedle życzenia pieskiem, żyrafą, kotkiem lub mieczem. Oczywiście nie zabrakło dyskoteki i sesji zdjęciowej z udziałem twarzowych lub mniej twarzowych gadżetów.

Dla „opadających z sił” był przygotowany słodki poczęstunek oraz napoje, grała muzyka, a już bardzo zmęczeni mogli odpocząć na rozłożonych materacach.

Ktoś z dorosłych powiedział, że wyzwolona podczas imprezy energia mogłaby z powodzeniem  napędzić koło młyńskie. Ale to chyba dobrze, prawda?

Galeria zdjęć


Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to jedno z najradośniejszych świąt i jednio z takich świąt, podczas którego świętować mogą wszyscy, bo przecież wszyscy jesteśmy dziećmi! Nawet, gdy już pracujemy i nawet wtedy, gdy szron przyprószy włosy. Dlatego Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza wszystkich mieszkańców gminy – ze szczególnym uwzględnieniem naszych wiernych Czytelników! – do wspaniałej zabawy z okazji tego święta. Bawmy się razem, integrujmy i miejmy miłe wspomnienia.

4 czerwca (wtorek), sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej w Kruszynie, godz. 1200 – 1500. Do zobaczenia!