Byliśmy na dożynkach

Imprezy
31.08.2021
Byliśmy na dożynkach

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, w niedzielę  29.08.2021r. w Kłomnicach odbyły się XXI Dożynki Powiatu Częstochowskiego. Oprócz obchodów dożynkowych uroczystościom towarzyszyło Święto Pszczoły. Na Powiatowym Święcie Plonów już po raz kolejny obecna była delegacja naszej gminy, którą reprezentowały jak zawsze niezastąpione  Ale! Babki .

Święto Plonów rozpoczęło się o godz. 13.00 uroczystą, polową  mszą świętą na błoniach przed halą sportową,  w  czasie której poświęcone zostały wieńce dożynkowe przyniesione przez przedstawicieli poszczególnych gmin. Wszystkie wieńce wyeksponowane były przed sceną. Wieńce były przepiękne i z pewnością wymagały ogromu pracy i talentu od wykonawców Wśród nich, także  wieniec ze zbóż zebranych w tym roku z pól rolników z gminy Kruszyna. Kwietne serce symbolizowało otwartość i życzliwość naszej gminy.

 Po części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne w wykonaniu lokalnych zespołów

Reprezentantki gminy Kruszyna – Ale!Babki oryginalnie zaprezentowały się na scenie wykonując  popularna piosenkę  „Mama ostrzegała”.

Gmina Kruszyna swoją obecność zaznaczyła ekspozycją w pięknie ozdobionym namiocie. Panie z  zespołu Ale!Babki tradycyjnie częstowały gości chlebem ze smalcem, ogórkiem kiszonym a także ciastem. Smakołyki przygotowane były przez członkinie Zespołu.

Koło Pszczelarskie w Kruszynie zareklamowało się ekspozycją miodów. Jako produkt rolny z terenu gminy wyeksponowane zostały jajka kurze z fermy Nawrotów. 

Organizatorzy dożynek przygotowali również wiele stoisk gastronomicznych oraz miejsc zabaw dla dzieci. Szczególne miejsce, w związku ze „Świętem pszczoły” zajęli pszczelarze, którzy sprzedawali różnego rodzaju miody.

Pogoda dopisała, słońce wyzwalało chęć do zabawy i radości. Na zakończenie imprezy wystąpił Cygański Zespół wykonując wiązankę rytmicznych utworów. 

Ale!Babkom składamy podziękowania za godne reprezentowanie Gminy Kruszyna.

przejdź do galerii