Sport

W miniony czwartek 13.02. uczniowie Szkoły Podstawowej i przedszkola w Widzowie mieli przyjemność gościć piłkarzy Rakowa Częstochowa Kamila Piątkowskiego i Bryana Nouviera którzy promowali zdrowy styl życia wśród najmłodszych.Spotkanie odbyło się w sali OSP w Widzowie.Podczas wizyty piłkarzy każdy z uczniów mógł zadać pytanie uzyskać wymarzony autograf czy też otrzymać pamiątkowy kalendarz i wizytówkę swojego ulubionego piłkarza Rakowa.Piłkarze opowiadali o swoich pierwszych krokach stawianych na boiskach jak również jak wygląda ich codzienny dzień czy tydzień treningowy.

Spotkanie to odbyło się dzięki współpracy Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Polonia -Unia Widzów który jest klubem partnerskim Akademii RKS Raków Częstochowa.

Sylwester Rorat

Podopieczne trenera Sylwestra Rorata na dobre zadomowiły się w powiatowych finałach w piłce ręcznej dziewcząt w kategoriach U 12 i U 15 od kilku lat zajmują czołowe miejsca na podium w Igrzyskach Powiatowych w piłce ręcznej dziewcząt. Szczypiornistki z Widzowa rundę eliminacyjną przeszły jak burza pewnie wygrywając z Rudnikami 5-0 po trafieniach Nikoli Kuś 1, Postawy Aleksandry 3, Miecznikowskiej Juli 1 oraz Witkowicami 11-5 po rzutach Radeckiej Pauliny 1, Kuś Nikoli 5, Postawy Aleksandry 3, Juli Miecznikowskiej 2. W turnieju finałowym które odbył się w Lelowie Widzów wygrał w meczu  z Konopiskami 9-2 po bramkach Kuś Nikoli 4, Postawy Aleksandry 2, Miecznikowskiej Juli 3. W meczu finałowym lepszy okazał się Lelów wygrywając z Widzowem 8-4 bramki zdobyły Postawa Aleksandra 2, Kuś Nikola 2. Drużynę z Widzowa reprezentowały Klaudia Kokoszczyk – bramkarka, Kuś Nikola rozegranie lewe, Postawa Aleksandra – rozegranie środkowe, Julia Miecznikowska – rozegranie prawe, Kinga Koza – skrzydło prawe, Paulina Radecka – koło, Ksenia Kokoszczyk – skrzydło lewe, Tutaj Ewa rezerwowa bramkarka. Igrzyska Powiatowe odbyły się na przełomie listopada i grudnia 2019 roku.

Sylwester Rorat

W dniu 16 grudnia 2019 roku odbyło się spotkanie opłatkowe organizowane przez Akademię Rakowa Częstochowa na które oczywiście zaproszenie otrzymał zarząd klubu z ULKS Polonia – Unia Widzów. Spotkanie opłatkowe poprzedzone było oczywiście treningiem pokazowym i warsztatami szkoleniowymi. Za pracę z grupami młodzieżowymi i pasję piłkarską zarząd klubu ULKS Polonia-Unia Widzów otrzymał wyróżnianie w postaci piłkarskiej gwiazdki jaką Akademia Rakowa przyznaje klubom filialnym. Dyrektorem Akademii Rakowa jest trener Marek Śledż który wychował dziewięciu reprezentantów Polski którzy obecnie grają w kadrze prowadzonej przez Jerzego Brzęczka. W 2019 roku na testach w Akedemi Rakowa pojawiło się trzech wychowanków Polonii -Unii Widzów: Gonera Igor, Siwy Mateusz, Górecki Wojciech wszyscy testy przeszli pozytywnie. Ostateczna decyzja należy do rodziców i samych zawodników czy są już gotowi aby podjąść piłkarskie wyzwanie. Aktualnie jedynym wychowankiem Polonii – Unii Widzów reprezentującym barwy Rakowa jest Bartłomiej Kalek.

Sylwester Rorat