Dzień Seniora

Imprezy
27.10.2023
Dzień Seniora

W dniu 22 października br. w Szkole Podstawowej w Kruszynie obchodzono wyjątkowe święto – Dzień Seniora.

Niedzielna uroczystość miała na celu m.in. docenić ogromna rolę seniorów w społeczeństwie, zwiększyć integracje międzypokoleniową czy popularyzować ich udział w życiu kulturalnym i ekonomicznym. Wbrew pozorom, ludzie w dojrzałym wieku mają wiele energii i chęci do działania.

Pani Wójt Jadwiga Zawadzka skierowała pod adresem seniorów wzruszające słowa dziękując za ich zaangażowanie na rzecz gminnej działalności. Życzyła wielu lat w uśmiechu i zdrowiu .

Bardzo ważnym elementem życia seniorów z terenu gminy Kruszyna jest uczestnictwo w działaniach i przedsięwzięciach Klubu Seniorów oraz Koła Emerytów. 

Podczas zajęć muzycznych prowadzonych w Klubie Seniora zrodził się pomysł napisania hymnu, aby pozostawić po sobie pamiątkę.

Słowa hymnu napisała uczestniczka Klubu Seniora Pani Danuta Kędra do melodii „Jak długo na Wawelu”. Tekst napisany przez Panią Danusię, 22 października 2023 roku stał się oficjalnym Hymnem Klubu Seniora w Kruszynie. 

Po odśpiewaniu hymnu rozpoczęła się część artystyczna. Z ogromną sympatią widowni spotkał się występ czteroletniej Natalki Panek przedstawicielki najmłodszego pokolenia, która zaśpiewała „Zielony mosteczek” utwór znany wszystkim seniorom. Niesamowitą niespodziankę gościom sprawiło 7 cudownych Pań z Klubu Seniora , które z ogromną gracją a jednocześnie luzem zatańczyły taniec do współczesnej piosenki Blanki „Solo”. Część artystyczną zakończył koncert 9 osobowego zespołu „CIZZZ BAND”, goście wysłuchali największych polskich szlagierów. Było głośno, śpiewnie a zaprezentowane utwory porwały do tańca .

Wysoki poziom artystyczny zespołu został nagrodzony ogromnymi brawami.

Uwieńczeniem niedzielnego święta był piękny tort, którym Pani Wójt poczęstowała wszystkich przybyłych gości.

Serca wszystkich seniorów wypełniły się ciepłem i radością.

przejdź do galerii