Dziewczyny z Widzowa vicemistrzyniami igrzysk Powiatu Częstochowskiego w piłce ręcznej

Sport
08.04.2019
Dziewczyny z Widzowa vicemistrzyniami igrzysk Powiatu Częstochowskiego w piłce ręcznej

Po sukcesie jakim było drugie miejsce dziewcząt  w kategorii szkół gimnazjalnych w piłce ręcznej w  listopadzie 2018 roku  również ich młodsze koleżanki z podstawówki dotarły do finału.

W rundzie eliminacyjnej która odbyła się w Lelowie 14.03.2019 roku drużyna z Widzowa w pierwszym spotkaniu przegrała 1-6 z gospodyniami ,jedyną bramkę rzuciła Aleksandra Postawa. Natomiast w drugim dziewczyny z Widzowa pewnie pokonały Kłomnice 11-1 po bramkach: Aleksandry Postawy 3, Nikoli Kuś 3, Kingi Drogosz 4,1 Juli Miecznikowskiej. W ostatnim i decydującym o awansie do finału Widzów pokonał drużynę z Rzerzęczyc 5-1, bramki w tym spotkaniu zdobyły Kuś Nikola 2, Kinga Drogosz 2, Aleksandra Postawy 1.

Końcowa tabela rundy eliminacyjnej:

1.Lelów 6 pkt 16-2

2.Widzów 4 pkt 17-8

3.Rzerzeczyce 2 pkt 2-8

4.Kłomnice 0pkt 2-19

Wielki finał Igrzysk Powiatowych w piłce ręcznej dziewcząt odbył się 22.03.2019 na wspaniałej hali w Konopiskach  na której z powodzeniem mogła by grać nawet reprezentacja Polski.

W pierwszym spotkaniu o awans do upragnionego finału Widzów spotkał się z gospodarzami. Mecz był zacięty i wyrównany w którym drużyna z Widzowa każdą akcję rozgrywała w sposób przemyślany i zorganizowany ale mimo to przez większość spotkania Konopiska wygrywały 3-2. O awansie zadecydowały ostatnie dwie minuty. Po przepięknej zespołowej akcji bramkę na niespełna 1.20 sek.zdobywa Kinga Drogosz. Konopiska mają piłkę od środka długo rozrywają piłkę dobra gra w obronie i zablokowany rzut drużyny z Konopisk i Widzów przechwytuje piłkę zostaje 40 sek. Czas na żądanie trenera z Widzowa nakreślona akcja przez pana Sylwestra Rorata. Dziewczyny wychodzą na parkiet długo rozrywają piłkę na niespełna 15 sek do końca Aleksndra Postawa idzie na obieg z Kuś Nikolą która wchodzi z ponowieniem między obrońców z Konopisk i zdobywa złotą bramkę decydującą o awansie do finału.Zostaje 15 sek. Drużyna z Widzowa przerywa akcję faulami grając na czas nie pozwalając oddać rzut. Sędzia kończy mecz Widzów po raz dwunasty w finale Igrzysk Powiatu Częstochowskiego w piłce ręcznej.

W drugim meczu półfinałowym Lelów pokonał Przyrów 3-2.

W wielkim finale po zaciętym spotkaniu Lelów wygrał 4-2(2-2 do przerwy.)  z Widzowem a bramki rzuciły Kinga Drogosz1 ,Aleksandra Postawa 1.

Drużynę z Widzowa reprezentowały bramkarki Klaudia Kokoszczyk, Ewa Tutaj, środkowe rozegranie Aleksandra Postawa, prawe rozegranie Kinga Drogosz, lewe rozegranie Kuś Nikola, kolo Paulina Radecka, Sandra Adamus, prawe skrzydło Julia Miecznikowska, lewe skrzydło Wiktoria Wrzalik na zmiany wchodziły: Zuzanna Musiał, Łuczak Blanka, Aleksandra Postawa, Julia Małek, Daria Stachowicz.

Trener Rorat Sylwester