Gminny Dzień Kobiet

Kultura
13.03.2019
Gminny Dzień Kobiet

W sobotę 9 marca w gościnnych progach Szkoły Podstawowej w Kruszynie odbyła się coroczna uroczystość dedykowana płci pięknej. W sali gimnastycznej zgromadziło się ok. 180 kobiet z terenu gminy. Życzenia wszelkiej pomyślności wszystkim Paniom złożyła  Wójt Gminy Kruszyna Jadwiga Zawadzka. Aby tradycji stało się zadość panowie – radni gminy z przewodniczącym Rady Gminy na czele  obdarowali kobiety symbolicznymi tulipanami.

Pomysłodawczynią i organizatorką imprezy była Pani Wójt, która zadbała o wyjątkowy klimat, proponując koncert częstochowskiego zespołu MAKABUNDA w siedmioosobowym składzie. Była to sentymentalna podroż do czasów Zuli Pogorzelskiej, Eugeniusza Bodo czy Mieczysława Fogga. Takie piosenki jak Rebeka, Zimny Drań czy O czym marzy dziewczyna wzbudziły w widowni wiele pozytywnych emocji. Gromkie brawa, które rozlegały się po każdym utworze świadczyły o doskonałym doborze repertuaru.

Koncert zakończył się bisem i owacjami na stojąco.

Panie, które wybrały tę właśnie formę świętowania i skorzystały z zaproszenia Pani Wójt spędziły sympatyczny wieczór z piękną muzyką.

Wszystkim Paniom raz jeszcze życzymy wszystkiego najlepszego, aby Dzień Kobiet był każdego dnia w roku.

przejdź do galerii