Hojny Mikołaj w Przedszkolu w Lgocie Małej

Oświata
10.12.2021
Hojny Mikołaj w Przedszkolu w Lgocie Małej

Wielokrotnie pisaliśmy o gminnej inwestycji dotyczącej termomodernizacji budynku Przedszkola w Lgocie Małej. Od pięciu lat toczyły się dyskusje nad ostatecznym zakresem robót. Od remontu poprzez koncepcję całkiem nowego obiektu aż ostatecznie stanęło na termomodernizacji w  bardzo szeroko rozumianym pojęciu. Ze starego budynku zostały tylko ściany. Nie sposób wyliczyć wszystkich napotkanych problemów przy realizacji zadania, ale w końcu w myśl zasady „cel uświęca środki” dzieciaki z Lgoty Małej doczekały się pięknego, nowoczesnego lokum.

Otwarcie zostało zaplanowane na 6 grudnia, na dzień kiedy Mikołaj szczodrze obdarowuje prezentami. Czyż może być wspanialszy prezent niż nowe, piękne przedszkole?

Uroczystość rozpoczęła się w sali gimnastycznej budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lgocie Małej odśpiewaniem hymnu państwowego. Na widowni zasiedli bohaterowie tego dnia – wychowankowie przedszkola oraz licznie przybyli goście. Pani Dyrektor szkoły serdecznie powitała współorganizatora uroczystości Wójta Gminy Kruszyna Panią Jadwigę Zawadzką,  Posła na Sejm RP Panią Lidię Burzyńską, Starostę Powiatu Częstochowskiego Pana Krzysztofa Smelę oraz Wicestarostę Pana Jana Miarzyńskiego, pełnomocnika Europoseł  Jadwigii Wiśniewskiej, Dyrektora Delegatury Kuratorium w Częstochowie Panią Alicję Janowską, Dyrektora KRUS Częstochowa Pana Piotra Dobosza, Przewodniczącego i Radnych Rady Gminy  Kruszyna, pracowników Urzędu Gminy, dyrektorów  placówek oświatowych, sołtysów i rodziców.

Jak zwyczaj każe ,kiedy składa się wizytę dzieciom nie przychodzi się z pustą ręką. Tak było i tym razem, każdy z gości podarował maluchom  wielką torbę prezentów oraz skierował z serca płynące słowa życzliwości i radości. W rewanżu wychowankowie przedszkola pod nadzorem nauczycieli popisali się swoimi umiejętnościami aktorskimi. Goście w ich wykonaniu mogli usłyszeć wiersze, piosenki i inscenizację bajki Kopciuszek. W pewnym momencie w sali pojawiła się  piękna śnieżynka- pomocnica Mikołaja, która zaprowadziła dzieci specjalnie przygotowanym tropem  do nowego obiektu. Pani Wójt natomiast otworzyła drzwi przedszkola magicznym kluczem.

I tak, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, oczom zgromadzonych ukazała się piękna, przestronna sala w kolorze lila, sanitariaty wyłożone barwnymi płytkami, duża choinka pod którą znów było mnóstwo prezentów. Ale to nie wszystko trasa „zwiedzania” dalej wiodła na piętro, gdzie znajduje się druga sala lekcyjna, ta z kolei w kolorze zielonym. Nowe przedszkole wyposażone jest także w cały kompleks pomieszczeń kuchennych. W sumie obiekt cieszy oko i mamy nadzieję, że będzie dobrze służył najmłodszym mieszkańcom Lgoty Małej, Pieniek Szczepockich i Teklinowa.

Ksiądz Proboszcz Dariusz Con poświęcił nowe przedszkole, a jego użytkowników powierzył opiece Bożej.

Składamy gratulacje i życzymy żeby w tym nowym obiekcie realizowały się wszystkie marzenia dzieci, żeby dobrze służył w procesie wychowania i kształcenia najmłodszego pokolenia.

przejdź do galerii