Koncert Noworoczny

Kultura
24.01.2023
Koncert Noworoczny

Tradycyjnie już w pierwszych dniach nowego roku dla mieszkańców i przyjaciół naszej Gminy koncertuje Orkiestra Dęta Kruszyna. Dzieje kruszyńskiej orkiestry są bardzo ciekawe i odlegle w czasie. Ostatnie lata to swoisty „renesans” muzycznej organizacji. Kapelmistrz Dariusz Pikor zdecydowanie postawił na rozwój talentów muzycznych wśród młodzieży z terenu gminy Kruszyna. Dzięki działaniom promocyjnym i skutecznej rekrutacji udało się stworzyć grupę młodych muzyków, którzy na zajęciach z instruktorami doskonalą swoje umiejętności.       

I tak 14 stycznia 2023r. w Kościele Św. Macieja Apostoła w Kruszynie odbył się przepiękny koncert w wykonaniu Orkiestry Dętej Kruszyna pod batutą Dariusza Pikora.

W pierwszej części zaprezentowali się adepci sztuki muzycznej, wykonując na instrumentach dętych kolędy oraz utwory takie jak: „Let’s rock !”, „Majestic Marcy”, „Mickey Mouse March”.

Utwór Leonarda Cohena „Halleluja”, „Morricones melody” Ennio Morricone zgromadzona bardzo licznie publiczność usłyszała w wykonaniu tzw. Dużej Orkiestry. Te i wiele innych utworów donośnie rozbrzmiewało w naszej Świątyni wypełniając serca słuchaczy ciepłem i radością.  

Na szczególne wyróżnienie zasługuje występ dwóch bardzo młodych utalentowanych artystek Natalki Panek oraz Gabrysi Żmuda. Dziewczynki  zaśpiewały z dziecięcą wrażliwością i wdziękiem  jedne z najpiękniejszych polskich kolęd oczywiście przy akompaniamencie orkiestry.

Koncert nagrodzony został owacjami na stojąco co świadczy o wysokim poziomie artystycznym wykonawców.

Wójt Gminy Kruszyna pogratulowała sukcesu Orkiestrze, a przybyłym gościom życzyła wszelkiej pomyślności na Nowy Rok 2023.

Noworoczne serdeczności przekazała także obecna na Koncercie Poseł na Sejm RP Lidia Burzyńska.

przejdź do galerii