Kurs dla seniorów

Biblioteka
29.04.2019
Kurs dla seniorów

„Śląska Akademia Seniora” to nazwa projektu, który jest realizowany przez Fundację Partycypacji Społecznej z myślą o seniorach. Inicjatywę dofinansowuje Unia Europejska. Kilkumiesięczny kurs jest bezpłatny i pozwala nabyć praktyczne umiejętności i kompetencje cyfrowe, sprowadzone do praktycznej obsługi komputera, telefonu i Internetu. Kurs będzie prowadzony w grupach i zakończy się otrzymaniem certyfikatu.

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest ukończony 65. rok życia oraz zamieszkanie na terenie gminy Kruszyna. 60-pocentowa frekwencja  w zajęciach pozwali – po zakończeniu kursu – na otrzymanie tabletu. Pokolenie naszych babć i dziadków dzięki projektowi „Śląska Akademia Seniora” może zatem być na bieżąco z technologią cyfrową: bez egzaminów, bez testów bez stresu, ale za to z tabletem! Pierwsza część kursu będzie przebiegać pod kierunkiem trenera (90 godzin), w drugiej (szkolenie animacyjne – 32 godziny) seniorzy już sami zaprojektują zadanie, które zakończy oba cykle szkoleń.

W naszej gminie udało się stworzyć jedną 10-osobową grupę kursantów. Z zajęć dodatkowo skorzystają jeszcze dwie osoby jako wolni słuchacze. Kurs odbywać się będzie w Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Kruszynie, dwa razy w tygodniu po trzy godziny. Uczestnicy kursu będą mieć do dyspozycji laptopy, a także zapewniony katering.

Pod koniec kwietnia odbyło się spotkanie organizacyjne, które przybliżyło m.in. ideę zorganizowania kursu komputerowego dla seniorów oraz jego docelowy efekt. Pierwsze zajęcia merytoryczne rozpoczną się 8 maja w szkole w Kruszynie.

Życzymy seniorom dużo zdrowia, wytrwałości oraz aktywnej samorealizacji i już z góry będziemy zazdrościć zdobytych kompetencji cyfrowych, które pozwolą im szusować po Internecie, korzystać z e-usług, komunikować się online i mieć w jednym palcu wszystkie urządzenia IT.

przejdź do galerii