Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego

Oświata
27.05.2024
Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego

Uczennica Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Kruszynie Marika Bodanka uzyskała tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.

Uroczysta gala wręczenia zaświadczeń odbyła się siódmego maja w Miejskim Domu Kultury w Częstochowie z udziałem władz oświatowych województwa śląskiego, dyrektorów szkół oraz rodziców nagrodzonych uczniów. Organizatorem uroczystości było Kuratorium Oświaty w Katowicach – Delegatura w Częstochowie.

Nagrodzeni uczniowie otrzymali zaświadczenia z rąk Śląskiej Wicekurator Oświaty. Uzyskanie tytułu Laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego uprawnia do zwolnienia z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego przy jednoczesnym otrzymaniu 100% punktów oraz daje pierwszeństwo w wyborze szkoły średniej. Ten ogromny sukces dydaktyczny to niewątpliwie wynik niezwykłych zdolności oraz ciężkiej pracy uczennicy. To również powód do dumy, że wśród laureatów województwa śląskiego znalazła się uczennica placówki oświatowej naszej gminy, godnie reprezentując i promując naszą gminę na szczeblu wojewódzkim.