Przedszkolaki odwiedzają bibliotekę

Biblioteka
15.05.2019
Przedszkolaki odwiedzają bibliotekę

8 maja, czyli w dniu Święta Bibliotekarza z „czytelniczą” wizytą do Gminnej Biblioteki Publicznej w Kruszynie przybyły przedszkolaki z Lgoty Małej. Dwie grupy wiekowe odwiedziły naszą bibliotekę; niektóre dzieci były tu po raz pierwszy, inne już znały nasze biblioteczne przestrzenie. Choć o cierpliwość i pełną uwagę dzieciom w tym wieku jest trudno, to jednak ciekawie przysłuchiwały się informacjom, które miały im przybliżyć sens tworzenia bibliotek i ich znaczenie w zależności od specyfiki zbiorów. Informacje zobrazowały także charakter pracy bibliotekarza oraz udzieliły odpowiedzi na pytanie, co dzieje się z książką od momentu zakupu, aż do chwili wypożyczenia.

Dzieciaki zdumiała ilość książek znajdujących się na półkach, zaciekawiła informacja o tym, jak wyglądały pierwsze książki i czego można się z nich dowiedzieć. Jako przyszli czytelnicy doskonale wiedzieli, jak należy obchodzić się z wypożyczoną książką, by jak najdłużej służyła innym.

Przedszkolaki świetnie radziły sobie z interpretacją czytanych im bajek, co świadczyło o tym, że nie tylko umieją słuchać, ale i potrafią opowiedzieć treść utworu. Chętnie pozowały do zdjęć, opowiadały, o czym rodzice i dziadkowie czytają im w domu, co lubią i czym się interesują.

Na koniec wizyty dostałyśmy piękne podziękowania za ugoszczenie w bibliotece, a maluchy i starszaki ze słodyczami w ręku zapewniały, że będą często zaglądać do biblioteki już jako pełnoprawni czytelnicy.

przejdź do galerii