Rajd rowerowy

Sport
25.07.2019
Rajd rowerowy

W ostatnich latach rower stał się nieodłącznym elementem weekendowych i urlopowych wycieczek. Coraz więcej osób wolny czas spędza na wycieczkach rowerowych. Wobec popularności tej formy aktywnego wypoczynku rajdy rowerowe cieszą się wielką popularnością. W gminie Kruszyna także mają już swoja tradycję. Po raz kolejny z inicjatywy Wójta Gminy Kruszyna w sobotę 20 lipca odbył się kolejny rajd rowerowy na dystansie 40 km.

Na starcie rajdu, na placu targowym w  Kruszynie stawiło się 76 osób. Każdy  z uczestników otrzymał pamiątkowy gadżet w postaci worko-plecaka oraz zapas wody mineralnej.

Pogoda dopisała. Było słonecznie i bardzo ciepło. Rowerzyści  o godzinie 14.00 wyruszyli w trasę, która przebiegała przez Kruszynę, Jamno,  Cykarzew Północny, Ważne Młyny, Jankowice, Łęg. Pomoc serwisową świadczyli strażacy z OSP Widzów, Jacków  i Łęg. Rajd poprowadził Romek Kołaczkowski wspólnie z Panią Wójt. Największy problem stanowił ostatni odcinek trasy, który przebiegał leśnym duktem. Kolarze kilkakrotnie musieli zsiadać z rowerów i pieszo pokonywać piaszczystą drogę. Ta dodatkowa trudność była niejako atrakcją całej wyprawy.

Meta wyznaczona została w Łęgu w Ośrodku Rekreacyjnym KEJA. Uczestnicy  wyprawy dla uzupełnienia kalorii zostali poczęstowani pysznym żurkiem z kiełbasą i bułką. Już we własnym zakresie można było zjeść wyjątkowo dobrą rybkę serwowaną przez właścicieli Ośrodka.

Biesiadowanie przedłużyło się do godzin wieczornych. Po czym każdy rowerzysta indywidualnie udał się do swojego miejsca zamieszkania.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom ukończenia rajdu.

Już dziś zapraszamy do udziału w kolejnym rajdzie rowerowym w przyszłym roku.

przejdź do galerii