„Wszystko się może zdarzyć”…

Biblioteka
05.04.2019
„Wszystko się może zdarzyć”…

…to tytuł książki, którą podczas spotkania autorskiego promowała jej autorka, Elżbieta Stępień. Pisarkę gościliśmy w naszej gminie już po raz drugi, ale tym razem jej uwaga skupiała się na najmłodszych czytelnikach, czyli dzieciach z klas I – III oraz przedszkolakach z najstarszych grup wiekowych. Spotkanie odbyło się nie bez powodu 2 kwietnia br., a więc wtedy, kiedy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

Autorka jest pedagogiem z wykształcenia i pracuje w swoim zawodzie, co na pewno pomaga jej zrozumieć dusze i emocje dzieci, bez problemu do nich docierać i wreszcie pisać o nich i do nich. Jak zawsze podkreśla, że ma w sobie dziecko, z którego nigdy nie zamierza wyrastać i to pozwala jej łatwo przenosić się do wyimaginowanego świata smoków, gadających drzew, roślin i w tym świecie szerzyć dobro i walczyć ze złem. Tak właśnie się dzieje w prezentowanej podczas spotkania powieści, której fragmenty pisarka odczytywała.

Mali czytelnicy wymagają specjalnej formy prezentacji, by móc przez dłuższy czas skupić uwagę, dlatego pani Elżbieta zadbała o to, by zachęcić małoletnich słuchaczy do aktywnego włączenia się w ten specyficzny dialog. Dzieci zadawały pytania autorce, autorka zadawała pytania dzieciom; miała również miejsce mała inscenizacja.

Organizatorzy spotkania – biblioteka szkolna SP w Kruszynie oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Kruszynie – a także sama autorka książki mają nadzieję, że spotkanie to przyczyni się do polubienia bohaterów książki, zachęci do jej przeczytania i w ogóle wzbudzi miłość do książek, która – jak głosi przysłowie – nigdy nie zawiedzie.

przejdź do galerii