X edycja Narodowego Czytania

Kultura
07.09.2021
X edycja Narodowego Czytania

6 września do budynku OSP w Widzowie na zaproszenie Pani Wójt Jadwigi Zawadzkiej przybyli mieszkańcy gminy Kruszyna na X jubileuszową edycję Narodowego Czytania.

Podczas tegorocznej odsłony czytano „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Dzieło cechuje komizm, bogactwo obserwacji obyczajowych, a zwłaszcza silna wymowa społeczna.

Tegoroczne czytanie przybrało formę teatralną. W role bohaterów dramatu z pełnym zaangażowaniem wcielili się seniorzy z Klubu  Seniora w Kruszynie oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Widzowie. Miłą niespodzianką dla słuchaczy okazały się występy Orkiestry Dętej w Kruszynie oraz zespołu „Ale! Babki!”. Tegoroczne czytanie i interpretowanie na różne sposoby „Moralności pani Dulskiej” pozostanie niewyczerpalnym źródłem inspiracji i powodem do dumy.

Organizatorami Narodowego Czytania 2021 była Gminna Biblioteka Publiczna w Kruszynie, Klub Seniora w Kruszynie oraz Szkoła Podstawowa w Widzowie. Szczególne serdeczne podziękowania należą się Pani Wójt Jadwidze Zawadzkiej za osobiste zaangażowanie i pielęgnowanie tej akcji co w ogromnym stopniu przyczynia się do jeszcze lepszego poznania klasyki polskiej literatury.

Akcentem kończącym Narodowe Czytanie 2021 był poczęstunek, przy którym uczestnicy spotkania mogli porozmawiać i podzielić się swoimi wrażeniami.

przejdź do galerii