XXVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami

Imprezy
14.01.2020
XXVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami

Hasło XXVIII Finału WOŚP: Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Po raz kolejny mieszkańcy gminy Kruszyna grali z najpiękniejszą orkiestrą świata, znów okazali wielkie serce i hojność.

Uczniowie szkół w Kruszynie, Lgocie Małej i Jackowie kwestowali na ulicach naszej gminy. Do tej zaszczytnej funkcji zgłosiło się aż 16 osób. Z Fundacji WOŚP otrzymaliśmy tylko 8 puszek. Tak więc każda puszka była podwójnie strzeżona. Odpowiedzialność za rozliczenie się z zebranych pieniędzy przyjęli: Weronika Klekot, Wioleta Stadnik,  Oliwia Zasępa, Karolina Dróżdż, Oskar Kruk, Jakub Koćwin, Oliwia Zygała, Natalia Mucha. W ocenie wolontariuszy kwesta przebiegała w sympatycznej atmosferze pod czujnym okiem rodziców i nauczycieli Pani Agnieszki Włodarczyk-Peszke, Izabeli Możejko i Agnieszki Dróżdż.

O godzinie 17.00 w szkole w Kruszynie rozpoczęła się impreza związana z wielkim Finałem WOŚP.

Dla  zgromadzonej publiczności program artystyczny zaprezentowali wychowankowie przedszkoli oraz dzieci i młodzież ze szkół z terenu gminy Kruszyna. Tradycyjnie już koncertowała orkiestra dęta z Kruszyny oraz Ale!Babki. Na koniec uczestników imprezy bawił showman HELOU.

O godz. 20 było tradycyjne światełko do nieba. Tym razem 100 balonów ze świecącą lampką zostało wypuszczonych w górę. Sponsorami tej atrakcji byli: MegaCar Maciej Czernik z Kruszyny, Instal Met Michał Broniszewski z Bogusławic, Drew-Mir z Bogusławic.

Przez cały czas trwania imprezy czynna była kawiarenka, która serwowała kawę i ciasto i fasolkę po bretońsku . Organizatorami kafejki byli pracownicy Urzędu Gminy, strażacy OSP Jacków, Łęg, Bogusławice, Widzów a także członkowie Klubu Seniora.

W czasie Finału przeprowadzona była licytacja gadżetów przesłanych przez Fundację WOŚP w Warszawie i przekazanych przez naszych mieszkańców.

ZEBRALIŚMY 13 901 zł 30 gr i 10 euro

Sztab w Krusznie składa serdeczne podziękowania ofiarodawcom, sponsorom i wszystkim którzy w jakiś sposób pomagali przy organizacji Finału. Dziękujemy za każdy gest, za Wasz ogromny żar i ochotę żeby grać razem z nami. Dziękujemy za każdą chwilę, każdą minutę orkiestrowego grania.

„Będziemy grali do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej”.

przejdź do galerii