Z wizytą w przedszkolu

Biblioteka
21.05.2019
Z wizytą w przedszkolu

Nasza biblioteka otrzymała zaproszenie od dzieci z Gminnego Przedszkola w Kruszynie, by włączyć się do akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Przyjęłyśmy zaproszenie z ochotą, bo to miło czytać przyszłym czytelnikom, którzy już teraz często zaglądają w nasze progi i którzy tak chętnie słuchają wierszyków, bajek i opowiadań.

W czwartkowe przedpołudnie (9 maja) biblioteka przeniosła się zatem w mały świat wróżek, skrzatów, zabawek oraz dziecięcych pytań i odpowiedzi. Dzieciaki słuchały ciekawie, a nawet wtedy, gdy wydawało się, że nie do końca mają skupioną uwagę na czytanym im tekście, to jednak trafnie odpowiadały później na temat tego, co usłyszały i czego się dowiedziały. Z dziecięcą fantazją informowały także o swoich przeżyciach, przygodach, marzeniach i zainteresowaniach. W różny sposób dawały wyraz swojej czytelniczej ciekawości, co obrazują dołączone zdjęcia: jedni na nich słuchali, siedząc skromnie, inni do skupienia potrzebowali „kołysania” na krzesełeczku, jeszcze inni rozłożyli się wygodnie na dywanie, byli też i tacy, którzy przytulali się do swojej wychowawczyni, a także siadali na kolanach czytającej.

W grupie starszaków dzieci mogły popisać się samodzielnym czytaniem, czyli umiejętnością nabytą całkiem niedawno, a przygotowującą ich do pójścia do szkoły.

Akcja czytania dzieciom w przedszkolu zakończyła się miłym gestem, czyli robieniem grupowych zdjęć oraz wręczeniem bibliotece upominków, już teraz zdobiących pomieszczenie biblioteki.

przejdź do galerii