Zaczytany św. Walenty

Kultura
21.02.2019
Zaczytany św. Walenty

Tegoroczny św. Walenty zebrał piękne książkowe żniwo. Ponad setka wypożyczonych książek! Ponad trzydziestu Czytelników! Wśród biorących udział w losowaniu nagród byli nasi stali Czytelnicy, ale też i tacy, którzy są zaprzyjaźnieni z nami od niedawna.

Okazuje się, że wielu Czytelników ucieszyła taka niecodzienna „wymiana”, czyli: „wypożyczam książką – otrzymuję los”. Przez cały walentynkowy dzień uzbierało się ponad trzydzieści karteczek z nazwiskami osób wypożyczających. Losowanie nagród odbyło się 15 lutego w obecności kilku Czytelników, którzy mieli czas i zechcieli być obecni podczas losowania. Nad jego transparentnością czuwała wójt gminy, Jadwiga Zawadzka. Wśród wylosowanych nagród były: okolicznościowe kubki, długopisy, breloczki, świeczki, podkładki pod szklankę, bombonierki itp.

Przesłanie, które niesie ze sobą ten dzień, w naszej gminnej bibliotece zostało spełnione w stu procentach: było wesoło, zagadkowo, życzliwie i z miłością do książek. Natomiast o miłości do życiowego partnera dowiadujemy się w liście, jaki przysłała do biblioteki w ramach konkursu jedna z naszych Czytelniczek. Prosiła o anonimowość, choć uzyskałyśmy jej zgodę na publikację listu. Zapraszamy na Facebook, gdyż tam ukaże się tekst, który wygrał konkurs na najpiękniejszy list miłosny.

Dziękujemy naszym Czytelnikom, że tak chętnie i z nieskrywaną radością wzbogacili dzień św. Walentego  w naszej bibliotece.

przejdź do galerii