Dzień Seniora w Kruszynie

Gmina
18.10.2018
Dzień Seniora w Kruszynie

20 października obchodzony jest Dzień Seniora. Po raz kolejny z inicjatywy Wójta Gminy Kruszyna w dniu 14 października br. w Szkole Podstawowej w Kruszynie odbyła się uroczystość dedykowana najstarszym mieszkańcom Gminy Kruszyna.

Obchody Dnia Seniora mają na celu oddanie szacunku osobom w wieku 60+. Chciałoby się powiedzieć, że Seniorzy to osoby o srebrnych włosach i złotym sercu. Spotkanie było okazją do zwrócenia uwagi na znaczącą rolę osób starszych w życiu rodzinnym, środowiskowym, społecznym czy kulturalnym. To Seniorzy w naszych domach są piewcami tradycji, niosą ciepło i zrozumienie, kultywują stare obrzędy i obyczaje. Są strażnikami tradycji rodzinnych, religijnych i patriotycznych.

Pani Wójt, wyrażając szacunek i uznanie życzyła Seniorom zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Dla Seniorów wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Mały Śląsk”. Artyści wykonali szereg tańców i pieśni ludowych charakterystycznych dla poszczególnych regionów Polski. Uroku dodawały piękne, barwne stroje artystów zmieniane do niemalże każdego tańca.

Koncert składał się z dwóch części, po 45 minut każda. Występ Zespołu Pieśni i Tańca „Mały Śląsk” został nagrodzony owacjami na stojąco.

Zaproszenie na ten szczególny wieczór przyjęło ponad 210 osób. Aktywność Seniorów cieszy i jednocześnie inspiruje do dalszych działań na rzecz tej grupy społecznej.

Wszystkim Seniorom, nie tylko w dniu ich święta, życzymy dużo zdrowia, uśmiechu i optymizmu.

przejdź do galerii