Koronawirus – Komunikat nr 1

Informacje
13.03.2020
Koronawirus – Komunikat nr 1

W związku z rosnącym zagrożeniem epidemią wirusa SARS-CoV-2 od 12 marca 2020r. zostały ODWOŁANE  zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach, przedszkolach na terenie Gminy Kruszyna.

Z uwagi na bezpieczeństwo uczniów, dzieci, które obecnie przebywają w domu ( na chwilę obecną do 25 marca 2020 roku),  prosimy o pomoc w zapewnieniu właściwej opieki  i zagospodarowaniu w sposób kreatywny, edukacyjny, bezpieczny ich czasu.
 Przypominamy, że nie  są to dni wolne od zajęć edukacyjnych tylko wyjątkowa sytuacja , która nie pozwala im  przebywać na terenie placówki oświatowej, kulturalnej, sportowej.
 Apel kierujemy do dyrektorów, nauczycieli, pedagogów, wychowawców; szkół, przedszkoli,  rodziców, opiekunów. Wierzymy w Państwa odpowiedzialność i nieograniczoną wiedzę by nasza młodzież , uczniowie, dzieci objęte zostały wyjątkową troską. Rozmawiajmy z nimi  co mogą robić , co powinny wykonywać i jak się zachowywać dla dobra swojego i  innych osób , z którymi przebywają. Wykorzystujmy wszystkie dostępne środki komunikacji internetowej i telefonicznej.

Do monitoringu, kontroli wszelkich zachowań:  uczniów, dzieci zapraszamy bliskich, rady pedagogiczne ale także Policję. Przebywanie na ulicach, w supermarketach, sklepach, galerii  i innych miejscach publicznych jest bardzo dużym zagrożeniem dla zdrowia nas wszystkich.
Apeluję  do powyższych instytucji, osób dorosłych  o  reakcję  i zainteresowanie się w przypadku kiedy zobaczymy osobę niepełnoletnią w niewłaściwym miejscu.
Wspólnie możemy więcej. Zapraszam do współpracy.

Jadwiga Zawadzka – Wójt Gminy Kruszyna