Aktualności

Konkursy literackie

Kultura
11.12.2018r.
W ostatnim czasie Gminna Biblioteka Publiczna w Kruszynie uczestniczyła w dwóch konkursach literackich. Jednego z nich – konkursu o tytuł „Mistrza Pięknego Czytania”, którego głównym organizatorem była Dorota Wojtasińska, kierowniczka biblioteki szkolnej – nasza biblioteka była współorganizatorem. Jego uczestnikami byli uczniowie klas od I do VIII szkoły podstawowej i uczniowie klasy III gimnazjum. Konkurs miał […]
więcej

Przerwa w dostawie energii elektrycznej

Informacje
11.12.2018r.
TAURON Dystrybucja zawiadamia o planowanym wyłączeniu i przerwie w dostawie energii elektrycznej w dniu 17 grudnia 2018r. w godz. od 7.00 do godz. 17.00 w miejscowości Kruszyna ul. Kmicica, Pocztowa i Północna. W związku z powyższym NZOZ Przychodnia Lekarska w Kruszynie informuje o braku możliwości udzielania świadczeń medycznych w tym czasie. Dlatego też w dniu […]
więcej

Nabór wniosków

Konkursy
10.12.2018r.
Stowarzyszenie “Razem na wyżyny” ogłasza nabór wniosków do projektu grantowego p.n. Kultywowanie tradycji i historii obszaru LGD „Razem na wyżyny” sposobem na wzmacnianie tożsamości lokalnej. Nabór wniosków będzie trwał w terminie od 31.12.2018 do 28.01.2019 r. Więcej informacji znajduje się tutaj.
więcej

Konsultacje społeczne

Konsultacje
05.12.2018r.
Konsultacje społeczne w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty dla nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz określenia wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
więcej

Informacja Urzędu Statystycznego w Katowicach

Informacje
05.12.2018r.
Urząd Statystyczny w Katowicach przeprowadza badania pogłowia bydła, owiec, drobiu, oraz produkcji zwierzęcej, badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego. Więcej informacji znajduje się w załączonej ulotce.
więcej