Będziemy grali do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej

Informacje
01.02.2021
Będziemy grali do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej

Jest tylko jedna taka orkiestra…. i jest jeden taki dzień w roku kiedy roi się od czerwonych serduszek. Nie może to być nic innego jak tylko Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku orkiestra zagrała po raz 29.

Po raz kolejny także mieszkańcy gminy Kruszyna grali z tą najpiękniejszą orkiestrą świata i znów okazali wielkie serce i hojność. W związku z obostrzeniami sanitarnymi związanymi z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID19 nie mogliśmy grać „głośno”. Było nas za to widać. Dziesięć wolontariuszek – uczennic naszych szkół od wczesnych godzin rannych kwestowało z puszkami WOŚP. Tego trudnego zadania pod bacznym okiem nauczycielek podjęły się: Wiola Stadnik, Kinga Porada, Ola Mierczak, Aneta Porada, Oliwia Zygała, Alicja Dobosz, Justyna Rygał, Nikola Kuś, Kinga Drogosz, Karolina Pruciak.

Na FB utworzona została grupa w ramach której licytowane były gadżety przekazane przez Fundację wOŚP. Działała także eskarbonka gdzie można było dokonywać wpłat bezpośrednio na konto Fundacji.

Do grania włączyli się także wychowankowie przedszkoli w Widzowie, Kruszynie, Jackowie i Lgocie Małej. Dzieciaczki uzbierały całkiem niezłą sumę.

Tradycyjnie już grała z nami Świetlica w Teklinowie, radni oraz strażacy, tym razem z Widzowa. Do akcji zbierania pieniędzy włączył się także sklep w Jackowie.

W sumie zebraliśmy 12 005 złotych  i 91 groszy

Sztab w Krusznie składa serdeczne podziękowania  ofiarodawcom, wolontariuszom, pracownikom Urzędu Gminy i wszystkim którzy w jakiś sposób pomagali przy organizacji Finału. Dziękujemy za każdy gest, za Wasz ogromny żar i ochotę żeby grać razem z nami. Dziękujemy za każdą chwilę, każdą minutę orkiestrowego grania.

„Będziemy grali do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej”