Dzień Seniora w Kruszynie

Gmina
29.10.2019
Dzień  Seniora w Kruszynie

Z okazji Dnia Seniora 27 października 2019 po raz kolejny z inicjatywy Wójta Gminy Kruszyna odbyła się uroczystość dedykowana starszym mieszkańcom Gminy Kruszyna.

Seniorzy jak zwykle nie zawiedli. Z zaproszenia skorzystało ok 180 osób. Celem organizowania uroczystości z udziałem Seniorów jest kształtowanie społecznego postrzegania osób starszych oraz podejmowanie wszelkich działań mających na celu zapewnienia im godnego życia. Do najważniejszych zadań należy więc walka z wykluczeniem osób w podeszłym wieku, ułatwienie dostępu między innymi do pełnego życia kulturalnego i społecznego. Obchody Dnia Seniora mają na celu oddanie szacunku osobom w wieku 60+.

Spotkanie było okazją do zwrócenia uwagi na znaczącą rolę osób starszych w życiu rodzinnym, środowiskowym, społecznym czy kulturalnym. To Oni są piewcami tradycji,  kultywują stare obrzędy i obyczaje. Są strażnikami tradycji rodzinnych, religijnych i patriotycznych.

Pani Wójt życzyła Seniorom zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Dla Seniorów wystąpił Zespół THE POSTMAN. Było Głośno i rockandrollowo. Utwory Beatlesów i Czerwonych Gitar spotkały się z aplauzem zebranej „Młodzieży”. Co niektórzy nawet zdecydowali się zatańczyć.

Aktywność Seniorów cieszy i jednocześnie inspiruje do dalszych działań na rzecz tej grupy społecznej.

Wszystkim Seniorom, nie tylko w dniu ich święta, życzymy dużo zdrowia, uśmiechu i optymizmu.

przejdź do galerii