Rajd rowerowy

Informacje
10.08.2021
Rajd rowerowy

Po rocznej przerwie spowodowanej reżimem sanitarnym w związku z pandemią w sobotę 7 sierpnia z inicjatywy Wójta Gminy Kruszyna odbył się kolejny rajd rowerowy. W ostatnim czasie rower jest nieodłącznym elementem naszego życia. Już nie tylko służy do rekreacji ale również  stanowi środek lokomocji. Coraz więcej ludzi, szczególnie w miastach wybiera rower lub hulajnogę elektryczną jako środek transportu.  Wobec popularności roweru rajdy rowerowe cieszą się wielką popularnością. Można śmiało stwierdzić, że w gminie Kruszyna także mają już swoja tradycję.

 Tym razem na starcie rajdu, na placu targowym w  Kruszynie stawiło się 60 osób. Każdy  z uczestników otrzymał pamiątkowy gadżet w postaci sakwy rowerowej lub uchwytu na telefon komórkowy oraz  zapas wody mineralnej.

Rajd rowerowy był okazją do promocji Narodowego spisu Powszechnego oraz szczepień przeciwko COVID 19. W Urzędzie Gminy zorganizowany był mobilny punkt szczepień. Z możliwości zaszczepienia skorzystało 48 osób. Od godziny 12 do 14 na placu targowym pracował rachmistrz spisowy. Każdy, kto nie dopełnił jeszcze obywatelskiego obowiązku spisania się mógł to zrobić.

Przed samym startem uczestników rajdu zaszczyciła swą obecnością Poseł na Sejm RP Pani Lidia Burzyńska, która życzyła rajdowcom szerokiej drogi.   

Pogoda dopisała. Było słonecznie i bardzo ciepło. Rowerzyści  o godzinie 13.00 wyruszyli w trasę liczącą 42 km.  Pomoc serwisową świadczyli strażacy z OSP Widzów, Kruszyna i Lgota Mała.

Meta wyznaczona została w Łęgu w Ośrodku Rekreacyjnym KEJA. Uczestnicy  wyprawy dla uzupełnienia kalorii zostali poczęstowani pysznym żurkiem z kiełbasą oraz pajdą chleba ze smalcem. Już we własnym zakresie można było zjeść wyjątkowo dobrą rybkę serwowaną przez właścicieli Ośrodka.  Po czym każdy rowerzysta indywidualnie udał się do swojego miejsca zamieszkania.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom ukończenia rajdu.

Zapewniamy że jak tylko sytuacja epidemiczna pozwoli w przyszłym roku imprezę również zorganizujemy.