Szczepimy się

Informacje
27.01.2021
Szczepimy się

Szanowna Seniorko/Szanowny Seniorze, w  końcu ubiegłego roku pojawił się długo wyczekiwany element walki z wirusem SARS-Cov-2 w postaci szczepionki. Szczepienie całej populacji to przedsięwzięcie wymagające zaangażowania wielu służb, ale przede wszystkim samego społeczeństwa.

W pierwszej kolejności szczepione będą osoby z grupy największego ryzyka. Dla sprawnego przeprowadzenia zabiegu konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Osoby, które ukończyły 80 lat mogą się zarejestrować  na szczepienie przeciwko COVID-19 już od 15 stycznia br., a osoby, które ukończyły 70 lat – od 22 stycznia. Same szczepienia dla seniorów rozpoczną się natomiast 25 stycznia.

Jak się zarejestrować?

  1. poprzez telefon na całodobową, bezpłatną infolinię 989, gdzie po podaniu numeru PESEL oraz numeru telefonu komórkowego można będzie umówić się na szczepienie w dogodnym miejscu i terminie 
  2. poprzez e-Rejestrację na stronie pacjent.gov.pl, gdzie można wybrać jeden z pięciu proponowanych terminów w punkach szczepień znajdujących się w pobliżu lub w innym wybranym punkcie znajdującym się nawet w innym mieście (aby skorzystać z tego sposobu rejestracji, konieczne jest posiadanie Profilu Zaufanego).
  3. Najprościej: zadzwonić do punktu szczepień na terenie gminy Kruszyna tj. Ośrodek Zdrowia w Kruszynie tel. 34 3202030

Osoby niepełnosprawne (posiadające dokument potwierdzający niepełnosprawność) oraz osoby senioralne mające trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień mogą skorzystać z transportu, który będzie zorganizowany przez Urząd Gminy. Potrzebę taka należy zgłosić dzwoniąc pod nr telefonu: 34 3202003 lub 34 3872987.

W miarę możliwości postaramy się pomóc w dotarciu do punktu szczepienia.

Do rejestracji na szczepienie nie jest wymagane żadne dodatkowe skierowanie. Szczepienia przeciwko COVID-19 są całkowicie dobrowolne i bezpłatne.

Więcej informacji na temat szczepień przeciwko COVID-19 znaleźć można na stronie gov.pl/szczepimysie

Zachęcam wszystkich do szczepień. Im więcej osób się na to zdecyduje, tym ochrona przed wirusem SARS-CoV-2 będzie skuteczniejsza, szybciej opanujemy chorobę i wrócimy do normalności.

Jadwiga Zawadzka – Wójt Gminy Kruszyna

Załączniki: